1.Розвиток макробиотики, боротьба з ерозією і ущільненням ґрунту
Грунт – одна з найскладніших екосистем Землі. Вона живить мікроорганізми, присутність яких допомагає створювати корисну органіку, зменшувати захворюваність сільськогосподарських культур і поліпшувати структуру ґрунту. Багаторазові проходи при Плужному або безплужного машинному землеробстві викликають надмірне ущільнення грунту і надають деструктивний вплив на біологічну активність в ній. З іншого боку, зниження методів обробки грунту дозволяє екосистемі процвітати і працювати на відновлення її родючості.
Проблеми, з якими часто стикаються українські аграрії:
- Виснаженість грунту;
- Випаровування вологи;
- Водна эрозія;
- Вітрова эрозія;
- Мала кількість опадів, і, як наслідок, слабкі неровномерно сходи.
2. Система міжрядь за технологією Mzuri Pro-til – секрет продуктивної грунту і здорових врожаїв.
Смугова обробка грунту за системою Strip-till від Mzuri Pro-till – це бережливе землеробство, що передбачає обробку тільки вузької смуги грунту, за один прохід поля, без використання агресивних методів і множинних проходів різних видів посівної технікі.ставляя залишки сільськогосподарських культур на поверхні міжрядь, ця технологія допомагає зберегти вологу і органічні речовини в грунті, а також значно збільшити активність черв’яків, розвинути макробиотику, поліпшити структуру грунту і т.д. Крім того, такий підхід запобігає виникненню різних негативних явищ, таких як поява плужной підошви, ерозії, виснаження і висушування грунту.
Обробляючи грунт, посівний комплекс утворює смуги шириною 12 см, а міжряддя шириною 24 см (або 58 см в залежності від настройки) залишаються вкритими стернею або мульчею. Завдяки цьому в необробленому грунті краще зберігається волога, а в обробленій смузі, оскільки вона швидше прогрівається вдень і швидше охолоджується вночі, волога конденсується, що особливо важливо для посушливих регіонів. При застосуванні технології смугової обробки використовується тільки близько 30% поля, в той час як решта 70% у вигляді міжрядь залишаються під паром.
1-стерня; 2 – подрібнені рослинні залишки; 3 –
грунт з капілярної водою без розпушення; 4 – не оброблений грунт, багатий киснем, поживними речовинами і водою; 5 –
оброблена смуга грунту, місце зростання насіння і розвитку коренів.
Вплив рослинних залишків на поверхні:
1. Збільшення біологічної активності грунту
2. Захист структури грунту
3. Обмеження виникнення випаровування
4. Захист від водної та вітрової ерозії
5. Обмеження росту рослин-шкідників.